دریافت گوشی از طریق پست بین‌الملل

ریجیستری:

امروزه اولین سوالی که در مبحث پست بین‌المللی گوشی پیش میاد بحث ریجیستری می‌باشد. از آنجایی که پست کردن می‌تواند راهی برای فرار از پرداخت مالیات و هزینه گمرک باشد، سازمان پست موظف است که خود هزینه‌های بالا را پرداخت نموده و سپس از خریدار یا دریافت کننده گوشی وصول نماید. و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران هر نفر در سال می‌تواند تنها یک گوشی را با ارائه کد ملی ریجیستر کند.

سامانه همتا:

این دسته از مصرف‌کنندگان پس از دریافت گوشی باید به سایت همتا مراجعه کنند و پس از ورود به کارتابل از طریق شماره تلفن همراه، منوی «ثبت اطلاعات مسافری» را انتخاب کرده، در قسمت نوع واردات، گزینه «از طریق پست» را انتخاب کنند و سایر اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنند. تایید نهایی گوشی‌های پستی در سامانه همتا منوط به ارسال اطلاعات این گوشی‌ها از جانب گمرک است.

به صرفه بودن:

یکی از سوالاتی که پیش میاد این است که ایا سفارش گوشی از چین به صرفه است یا نه؟ در این باب با توجه قابل ملاحظه در حذف واسطه ها قیمت نهایی یا پرداختی بسیار کمتر از چیزی هست که شما می‌خواهید بابت همان گوشی در فروشگاه پرداخت کنید. اما در سفارش این محصولات باید صبور باشد چون این گوشی ها میانگین تا ۳۰ روز زمان میبرد تا به دست شما برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *